Op woensdag 18 juni wordt het Giesepad KIDS in Giesbeek feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen. Wandelen op een Klompenpad betekent lekker struinen door weilanden, spannende paadjes ontdekken en het landschap écht beleven. Met het nieuwe Klompenpad KIDS kunnen kinderen – samen met hun ouders of opa en oma – op avontuur in de prachtige uiterwaarden van Giesbeek.
De feestelijke opening van het Giesepad KIDS is op woensdagavond 18 juni om 18.30 uur door wethouder Arthur Boone en kinderburgemeester Lot Kelderman. De opening vindt plaats aan het eindpunt van de Avondvierdaagse, die die avond over een deel van de nieuwe route loopt. De officiële opening is in de speeltuin van de wijk Riesweerd 2. Iedereen is van harte welkom!
Samen gebouwd
Het Giesepad KIDS is ontwikkeld in opdracht van de gemeente Zevenaar, in samenwerking met Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) en met veel inzet van enthousiaste lokale vrijwilligers. Een groot deel van de speelaanleidingen is zelfs gebouwd door vrijwilligers van het vorig jaar geopende Giesepad. Een prachtig voorbeeld van hoe groot de betrokkenheid is in dit dorp: samen maken we de omgeving leuker, leerzamer én avontuurlijker.
Spelen, ontdekken en leren
De route is speciaal ontworpen voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Onderweg vinden ze natuurlijke speelelementen en uitdagende opdrachten waarmee ze spelenderwijs van alles leren over de natuur, het landschap en de geschiedenis. Ze gaan sporen zoeken, een beverburcht bouwen, kruiden herkennen, over een blotevoetenpad lopen én ontdekken hoe een oude sluis werkt.
Bij het pad hoort ook een routeboekje, dat boordevol leuke weetjes staat. Wist je bijvoorbeeld dat een bever wel zeventig bomen per jaar omknaagt? En dat hij drie oogleden heeft – waaronder eentje als duikbril? Gewapend met een potlood, verrekijker en picknickkleed kunnen gezinnen op pad. “Kinderen ontdekken spelenderwijs hoe bijzonder de natuur rond Giesbeek is. Elk routepunt prikkelt hun zintuigen, nieuwsgierigheid én fantasie”, aldus Wim Lourens namens de werkgroep Giesepad KIDS.
Op pad met Billy de Bever
De route is gemarkeerd met oranje schildjes en onderweg staan informatieve bordjes met weetjes. Via de Klompenpaden-app is het verhaal van het pad ook te beluisteren. Hoofdfiguur Billy de Bever neemt de kinderen mee op een echte ontdekkingstocht en wijst hen op alle bijzondere plekken in het gebied. De teksten zijn op aanstekelijke wijze ingesproken door juf Karin van basisschool de Paulusschool in Giesbeek – wat het pad een extra persoonlijk tintje geeft.
Meehelpen?
Vrijwilligers zijn onmisbaar voor het onderhoud van het Giesepad KIDS. Zij controleren maandelijks de route en zorgen dat de speelaanleidingen netjes blijven. We zoeken nog ‘nalopers’ die willen helpen bij deze maandelijkse controle en het voedseltuintje mee willen onderhouden. Interesse? Meld je aan bij projectleider Dagmar Kroezen van SLG via d.kroezen@slgelderland.nl.
Praktische informatie
Startpunt route: Dorpsplein Giesbeek (6987 AH).
Lengte: 3 km.
Voor wie: kinderen van 4-12 jaar (en hun (groot)ouders).
Tip: stevige schoenen aan, picknick mee, honden mogen niet mee.
Routeboekje: verkrijgbaar via www.klompenpaden.nl, de Klompenpaden-app en lokale verkooppunten.
Het Giesepad KIDS is mede mogelijk gemaakt door gemeente Zevenaar, provincie Gelderland en de Nationale Postcode Loterij.
Foto Tjerk Steenbergen